26.–27. srpna, Paprsek


Mistrovství světa v rogainingu 2022

Vítejte na webu Mistrovství světa v rogainingu 2022. Dovoluji si Vás pozvat na 17. rogainingový šampionát, třetí pořádaný v České republice. Akce proběhne v malebné krajině horského hřebenu Králického Sněžníku a Rychlebských hor podél Česko-polské hranice.

COVID epidemie představuje ohromnou výzvu jak pro organizátory, tak pro účastníky závodu, nicméně doufám, že podmínky na konci léta 2022 umožní nám všem užít si závod bezpečně.

S ohledem na očekávanou eskalaci COVID pandemie během nadcházející zimy budeme přijímat přihlášky za základní startovné až do 31. května 2022.

Přeji Vám vše nejlepší, a nashle na Paprsku!

Jan Tojnar, ředitel závodů WRC 2022

NOVINKY

WRC ORLÍM POHLEDEM

31. 8. 2022

Na youtube jsme nahráli záběry ze závodů, od dronisty Ondry Pánka (čímž mu velmi děkujeme)

PLAY MAP

30. 8. 2022

Play map – web pro nahrávání a zakreslování zpřesněných postupů

Pro důkladnější analýzu vašich postupů můžete (ale nemusíte) na webu Play map nahradit hrubé gpx záznamy pořadatelského tracking systému „Follow me“ vaším přesnějším záznamem, nebo dokonce zakreslit váš postup ručně (nedoporučuji pro závodníky MS, jen pro šestihodinovku).

Zažij WRC 2022


Právě divoká a nedotknutá příroda v okolí Kralického Sněžníku, nás inspirovala k myšlence znovu po 10 let uspořádat Mistrovství světa v Rogainingu v České republice. Rychlebské hory nejsou tak turisticky populární jako jiné geomorfologické celky, ale nabízí nádhernou, nespoutanou přírodu. Na rozloze více než 200km2 najdete jen pár liduprázdných obcí, opuštěných bunkrů a několik horských chat. Přihlaste se i Vy na MS v rogainingu, otestuje svou zdatnost na Česko-Polské hranici.

ZÁVODNÍ PROSTOR

Malá ukázka závodního prostoru. Více fotek a informací najdete v rubrice terén.