VOLNÝ ČAS

Dlouhé Stráně

Dlouhé stráně, jsou technickým zázrakem moderní doby a je právem zařazena mezi 7 divů České republiky. Je až k neuvěření, že se projektantům podařilo ustřelit půlku hory v chráněném území. S odstupem času, se však ukázalo, že i takový stavba může do krajiny zapadnout. Zkrátit cestu na vrchol si můžete sedačkovou lanovkou, jejíž horní stanice se nachází cca 200 výškových metrů pod horní nádrží.

Pivovarské muzeum Hanušovice

Nahlédnout pod pokličku tradiční výroby nejoblíbenějšího tuzemského nápoje může každý, kdo navštíví Pivovarské muzeum v Hanušovicích. Vzniklo v roce 2010 přestavbou řadu let nevyužívané budovy bývalé školy, kterou Pivovar Holba koupil od města. Ve stejném objektu se nachází také Panská restaurace a tři podkrovní ubytovací apartmá.

Muzejní expozice provází příchozího dějinami pivovarnictví na Hanušovicku, kde se zlatavý mok vaří už od roku 1874. Součástí expozice je i prvorepubliková hospůdka s originálním výčepem

Dalimilova Rozhledna

Výjimečná kamenná rozhledna na vrcholu Větrov, odkaz a věrná replika historické rozhledny ze Sněžníku, postavená v historizujícím stylu s malou a velkou věží, se vstupním sálem s lomenou klenbou, s točitým žulovým schodištěm, s krakorci a s vyhlídkami s cimbuřím – kamenná kráska a symbol našeho kraje se vrátila zpět!

Zámek Kolštejn

Zrekonstruovaný renesanční zámek se zříceninou gotického hradu z roku 1325 ožívá ve čtyřhvězdičkový historický hotel Chateau Goldenstein.

Renesanční zámek Kolštejn vznikl v 16.století přestavbou gotického hradu Goldek. Během 15.století se hrad stal mohutnou pevností, z níž se do současné doby zachovala obvodová zeď, část západního paláce a do značné míry přestavěná velká věž.  Ještě za třicetileté války měl Kolštejn důležitou úlohu při obraně císařských vojsk před švédskou armádou, pak však jeho význam postupně klesal. Nyní je v zrekonstruovaném zámku prohlídkový okruh s výkladem trvající přibližně hodinu.

Velké Losiny

Velké Losiny nabídnou tu nejlepší relaxaci po závodech. Koupačka v bazénu s termální vodou, vás postaví na nohy i po té sobotní klasice. Startujete-li brzo, můžete se v Losinách vydat i po stopách čarodějnických procesů, nebo navštívit muzeum papíru.